DS, FORMULA E'YE KATILIYOR

Sir Richard Branson tarafından desteklenen Virgin Racing ekibi ve CEO Yves Bonnefont tarafından temsil edilen DS, FIA Formula E Şampiyonası'nın 2015/16 sezonu için ortak oldular. DS Markası, DS Virgin Racing ekibine yarış deneyiminin yanı sıra tasarım ve entegrasyon uzmanlıklarını da aktararak en yüksek düzeyde rekabet etmesini ve şampiyonaları kazanmasını sağlamayı hedefliyor.

DS Performance

DS markasının otomobil sporları bölümü

 

DS Performance, DS Virgin Racing ekibine Formula E'ye ilişkin araştırma ve geliştirme alanındaki teknolojik deneyimini sunuyor. Centre d’Excellence de PSA'nın Satory'deki kurulacak Mükemmellik Merkezi'nde konuşlanan DS Performance, Xavier Mestelan-Pinon tarafından yönetiliyor. Yarış deneyimleri müşterilerimizin doğrudan hizmetine sunduğumuz teknolojimizi geliştirmemize katkı sağlıyor.

Formule E'nin 2016/2017 sezonundaki pilotlarımız

İngiliz Sam Bird ve Arjantinli José María López

"Pechito" lakaplı JOSÉ MARÍA LÓPEZ

26 Nisan 1983, Rio Tercero (Arjantin) doğumlu.
Evli
Mies'de (İsviçre) yaşıyor.

SAM BIRD

9 Ocak 1987, Roehampton (İngiltere) doğumlu
Evli
Stockon On Tees (İngiltere) yaşıyor

Formule E'nin 2015/2016 sezonundaki pilotlarımız

İngiliz Sam Bird ve Fransız Jean-Eric Vergne

Sam Bird
Uyruk: İngiliz
Doğum tarihi: 9 Ocak 1987
Boy: 160 cm
Önemli deneyimleri: 2014-15 FIA Formula E – Virgin Racing – 1 zafer – 3 Podyum

Jean-Eric Vergne

Uyruk: Fransız
Doğum tarihi: 25 Nisan 1990
Boy: 183 cm
Önemli deneyimleri: 2014 Ferrari Formula 1 için test pilotu

DS VIRGIN RACING 3. SEZON İÇİN YENİ PİLOT İKİLİSİNİ AÇIKLIYOR

FIA Formula E Şampiyonası'nın 2016-17 sezonunda İngiliz Sam Bird'ün yanında iki kez FIA WTCC Dünya Şampiyonu olan Arjantinli José María López yer alacak.

José María López, Formula E'de Jean-Éric Vergne'in yerine geçerek start alacak. 33 yaşındaki Arjantinli, FIA WTCC şampiyonluğunun yanı sıra 2016 sezonunda şimdiden 244 puan ve 6 zaferle etkileyici bir tablo çiziyor.

88 birimle genel klasmanda dördüncü bitirerek mükemmel bir yıl yaşayan Sam Bird, DS Virgin Racing ile üçüncü yılını yaşayacak. Bu yıl, 29 yaşındaki İngiliz pilot Buenos Aires'te düzenlenen yarışta adeta uçarak Formula E'de üçüncü başarısını kazanırken, Putrajaya, Malezya'da podyuma çıkmasının yanı sıra 2015-2016 sezonunda toplam üç, yani diğer tüm pilotlardan daha fazla pole pozisyonu kazandı.

"José, DS Virgin Racing için muhteşem bir avantaj. Geçtiğimiz iki yıl WTCC'de hakimiyet kurmuş ve 2016 sezonunu lider götüren, dünya çapında bir pilot."

"O, kendini en üst düzeyde kanıtlarken, doğal hızını ve tutarlılığını geçtiği tüm kategorilerde gözler önüne seren bir dünya şampiyonu. Önceki iki yıl bu platformun en hızlı ve en yetenekli pilotlarından olduğunu kanıtlayan Sam'in yanında, Formula E'de de aynısını yapacağını biliyorum. Sam, José ve ekibimizin güçlerini birleştirerek, pilotlardan muazzam bir yetenek, tutarlılık ve sıkı çalışma isteyen bir disiplinde galibiyet formülünü bulacağımızdan eminim. Sportif yaklaşımları bu spordaki hedeflerimi tam anlamıyla yansıtan iki pilotumuzun karakterleri de bizim için önemli birer avantaj. ” Alex Tai, DS Virgin Racing Direktörü

YARIŞLARIN SONUÇLARINA ERİŞEBİLİRSİNİZ

Sonuç tablosu  

DSV-01, ELEKTRİKLİ YARIŞ ARACI

Avant-garde Teknoloji

DSV-01'in GMP motor tahrik grubu (e-motor/vites kutusu/kontrol birimi) tamamen DS Performance'ın mühendisleri tarafından geliştirildi.
Soğutma sistemi, arka süspansiyon ve aktarma sistemi de aynı ekip tarafından tasarlandı.

Motor yönetim sistemi, Magnetti Marelli ile birlikte geliştirildi.

DS PERFORMANCE: TEKNOLOJİK UZMANLIĞIN VİTRİNİ

DS Performance'ın FIA Formula E Şampiyonası'nda edindiği deneyimler, elektrikli teknolojilerin geliştirilmesine katkı sağlıyor. 
Bu bölüm, Hibrit Eklenti veya %100 elektrikli gibi yeni teknolojilerin Ar-Ge çalışmalarını hızlandıracak.

DS E-TENSE: BENZERSİZ, ELEKTRİKLİ VE PERFORMANSLI

Avant-garde tasarım Marka geleceğinin kapılarını açıyor

Formula E Dünya Şampiyonası'na katılan DS, son tasarımı DS E-TENSE'i temiz, sessiz ve özellikle performanslı bir tahrik sistemiyle donatmayı seçti: %100 elektrikli motor, 516 Nm torkla 402 BG üretiyor. 
Karma çevrimde 310 km (ya da şehir içinde 360 km) menzile ulaşan DS E-TENSE kesinlikle yüksek performanslı GT sınıfında konumlanıyor.

20 NİSAN 2016'DA DS PARİS'İ ELEKTRİKLENDİRECEK

Parisliler ve turistlere 20 Nisan Çarşamba günü randevu verildi.

Günün yıldızları, DS VIRGIN RACING ekibinin FIA Formula E Şampiyonası'nda yarışacak %100 elektrikli tek kişilik yarış aracı DSV-01 ve direksiyonundaki DS VIRGIN RACING pilotu Jean-Eric Vergne olacak. Paris'in kalbindeki bu benzersiz buluşmayı daha da elektriklendirmek için, DS E-TENSE de partiye katılacak. Markanın son tasarımı olan bu eşsiz otomobil, yüksek performanslı bir elektrikli tahrik sistemiyle donatılıyor ve Markanın geleceğini temsil ediyor.